The Humming Sensory Bear co Зајче кое испушта звуци и има функционална штипка(Сиво)

L9,300.00L9,800.00

Arushi pëshpëritës me sensor për qarjen është krijuar për të qenë miku i foshnjës tuaj që në ditën e parë të jetës. I qetëson fëmijët dhe i vë në gjumë më lehtë. Një pajisje brenda lodrës prodhon tingullin rozë, i cili i kujton fëmijës tinguj familjarë që ka dëgjuar në barkun e nënës.

+ -
Compare

Мечето со функција  CRYsensor е создадено за на доенчињата им бидат нивни придружник од првиот ден. Ги смирува децата и го олеснува заспивањето. Уредот во играчката произведува розев шум, кој го потсетува бебето на пријателските звуци што ги слушнал во утробата.

Мечето е рачно изработено со врвен квалитет, мек, сертифициран текстил. Контрастниот текстил и шушкавите елементи во шепите и ушите го поддржуваат развојот на сетилата. Благодарение на магнетите безбедно зашиени во шепите, играчката може да се закачи на повеќето кревети.

Функцијата CRYsensor или „детектор за плачење“ е паметно решение што го дизајниравме мислејќи на бебиња кои нагло се будат ноќе. Кога играчката ќе го препознае плачењето на бебето, таа автоматски реагира со производство на смирувачки розов шум. По 40 минутен шум кое го испушта Зајчето нежно се намаува јаината на звукот и се префрла во режим на подготвеност. Ако детето повторно почне да плаче, играчката автоматски ја открива и се вклучува во следните 20 минути. Можете да го вклучите и исклучите уредот рачно. Уредот може да се ракува со само едно копче. Розевиот шум го филтрира еколошкиот шум и неговата јачина може да се прилагоди рачно.

Играчките на Whisbear  се првите пријатели на вашето дете и  ќе останат со години. Тие им помагаат на родителите да ги смират бебињата да спијат, така што тие се врвен избор за подароци за новороденчет. Ние сме сигурни за врвниот квалитет што го нудиме, така што производите на Whisbear доаѓаат со доживотна гаранција. Само регистрирајте ја вашата играчка на www.whisbear.com.

Важно:

Измијте ги само откако ќе го отстраните уредот кои произведува шум.

На уредот му требаат 3 AAA батерии за работа. Од безбедносни причини батериите не се вклучени.

Димензии:


Мечето: 34×13.5 cm
Уредот кои произведува шум: 7×2.3 cm
Пакување: ширина 35 cm; висина13 cm; должина 23 cm

 

Based on 0 reviews

0.00 Overall
0%
0%
0%
0%
0%
Be the first to review “The Humming Sensory Bear co Зајче кое испушта звуци и има функционална штипка(Сиво)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Reviews

There are no reviews yet.

Navigation
Close

My Cart

Close

Wishlist

Recently Viewed

Close

Close

Categories