Мече кое испушта звуци (Момче) со додатоци

L10,300.00

Arushi Pëshpëritës me Aksesorë është koleksioni më i ri i Whisbear që qetëson dhe e vë bebin në gjumë. Aksesorët për këtë set –batanija e butë me kokë arushi, kruajtësja e dhëmbëve prej druri.

HURRY! ONLY 9 LEFT IN STOCK.
+ -
Compare

Уредoт во играчката произведува розев шум, кој го потсетува бебето на пријателските звуци што ги слушнал во утробата. Розовата бучава е најефикасен и најбезбеден за вашето дете. Уредот е безбеден и безбедно инсталиран во играчката. Зајчето кое испушта звуци е направено од мек материјал со врвен квалитет кој е темелно тестиран во лаборатории за тестирање играчки. Дезенираните текстили што ги прават долгите уши на зајачето се дизајнирани за брендот Whisbear. Ги  украсивме нозете со украсен, златен вез во форма на срце, со лого на Whisbear. Благодарение на магнетите безбедно зашиени во шепите, играчката може да се закачи за повеќето кревети или за количка. Мечката носи тренди сива качулка, која ја украсивме со украсен, златен вез во форма на срце, со логото на Whisbear . Врвката може да се отстрани.

Функцијата CRYsensor или „детектор за плачење“ е паметно решение што го дизајниравме мислејќи на бебиња кои нагло се будат ноќе. Кога играчката ќе го препознае плачењето на бебето, таа автоматски реагира со производство на смирувачки розов шум. По 40 минутен шум кое го испушта Зајчето нежно се намаува јаината на звукот и се префрла во режим на подготвеност. Ако детето повторно почне да плаче, играчката автоматски ја открива и се вклучува во следните 20 минути. Можете да го вклучите и исклучите уредот рачно. Уредот може да се ракува со само едно копче. Розевиот шум го филтрира еколошкиот шум и неговата јачина може да се прилагоди рачно.

Гаранција за безбедност

Производите на Whisbear беа првите звуни играчки во Полска и добија официјално одобрение од ИНСТИТУТ МАЈКИ И ДЕЦА за деца со проблеми со заспивање. Институтот ги проверува производите за општа, здравствена и развојна безбедност.

Лабараториски тестирања

Играчките и уредите Whisbear се тестирани и сертифицирани според безбедносните стандарди за различни светски пазари, вклучувајќи ги Европа и САД. Тестовите се спроведуваат на постојана основа во тела за сертификација: TÜV Rheinland, CTT, J.S.Hamilton, UL Underwriters Laboratories, Instytut Łączności и Komag.

Играчките кои испуштаат шум ги создадоа две полски мајки: Јулија Сиеличка и Зузија Сиеличка. Тие им помагаат на родителите да ги смират бебињата да спијат, така што тие се врвен избор за подароци за новородениња.

Лесно за чистење

Измијте ги само откако ќе го отстраните уредот кои произведува шум.

На уредот му требаат 3 AAA батерии за работа. Од безбедносни причини батериите не се вклучени.

Димензии:

Зајче кое испушта звуци и препознава кога вашето најмило плаче (Крем) 33x13x16 cm

Уредот кои произведува шум: 7×2.3 cm
Пакување: ширина 35 cm; висина 13 cm; должина 23 cm

Comfort Blanket Bear

Comfort Blanket е првиот придружник на бебето и врвен начин да се одржи завиткано и топло. Впивајќи го мирисот на родител, тоа секогаш прави детето да се чувствува безбедно.

Удобното ќебе направено од безбедни и сертифицирани материјали е и пријатно ќебе и симпатична играчка за гушкање.

Црно-белите ленти на внатрешната ткаенина го поддржуваат суптилниот развој на бебето. Благодарение на врзаните јазли, можете лесно да ја закачите омилената кукла или глодарка. Што го прави производот мултифункционален. Удобното ќебе ве придружува дома и во движење. Родителскиот мирис на ќебето го зголемува чувството на сигурност кај бебето, каде и да е.

СОВЕТ: Држете го удобното ќебе блиску до телото за да го апсорбира вашиот мирис. Детето, тогаш кога ќе го почувствува вашиот мирис на ќебето, ќе има дополнително чувство на сигурност за време на вашето отсуство.

Удобното ќебе може да го измиете во машината за перење.

Димензии:
31 x 23.5 x 6 cm (должина на уши 10cm)
Тежина: 0.01 kg
Пакување: 36 x 8 x 6 cm

Eco Teether Bear

Whisbear teether е глодарка и играчка во едно. Го поддржува моторниот развој на детето и носи олеснување при никнувањето на забите. Изработено од природно јасен дрво и мека играчка во форма на зајаче.

Еко глодарката нуди целосна поддршка за бебето за време на никнувањето на забите. Го зајакнува непцето на детето и ги ублажува болките во издигнувањето на забите. Широкиот дрвен прстен е дизајниран за мали раце, благодарение на него, бебињата можат на лесен начин да го зграпчат забецот. Модерен, скандинавски дизајн и кадифен елемент во форма на глава на зајаче го прави совршен додаток на облеката од соништата за бебето. Се препорачува за деца над 3 месеци. Играчката е тестирана за безбедност.

 Димензии:
13 x 8 x 6 cm (должина 10cm)
Тежина: 0.04 kg
Пакување: 20 x 8 x 6 cm

Based on 0 reviews

0.00 Overall
0%
0%
0%
0%
0%
Be the first to review “Мече кое испушта звуци (Момче) со додатоци”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Reviews

There are no reviews yet.

Navigation
Close

My Cart

Close

Wishlist

Recently Viewed

Close

Close

Categories