Зајче кое испушта звуци (Сиво) со додатоци и штипка (Сет од 3)

L12,000.00

HURRY! ONLY 20 LEFT IN STOCK.
+ -
Compare

Уредoт во играчката произведува розев шум, кој го потсетува бебето на пријателските звуци што ги слушнал во утробата. Розовата бучава е најефикасен и најбезбеден за вашето дете. Уредот е безбеден и безбедно инсталиран во играчката. Зајчето кое испушта звуци е направено од мек материјал со врвен квалитет кој е темелно тестиран во лаборатории за тестирање играчки. Дезенираните текстили што ги прават долгите уши на зајачето се дизајнирани за брендот Whisbear. Ги  украсивме нозете со украсен, златен вез во форма на срце, со лого на Whisbear. Благодарение на магнетите безбедно зашиени во шепите, играчката може да се закачи за повеќето кревети или за количка. Мечката носи тренди сива качулка, која ја украсивме со украсен, златен вез во форма на срце, со логото на Whisbear . Врвката може да се отстрани.

Како функционира CRYsensor?
Функцијата CRYsensor или „детектор за плачење“ е паметно решение што го дизајниравме мислејќи на бебиња кои нагло се будат ноќе. Кога играчката ќе го препознае плачењето на бебето, таа автоматски реагира со производство на смирувачки розов шум. По 40 минутен шум кое го испушта Зајчето нежно се намаува јаината на звукот и се префрла во режим на подготвеност. Ако детето повторно почне да плаче, играчката автоматски ја открива и се вклучува во следните 20 минути. Можете да го вклучите и исклучите уредот рачно. Уредот може да се ракува со само едно копче. Розевиот шум го филтрира еколошкиот шум и неговата јачина може да се прилагоди рачно.

Гаранција за безбедност

Производите на Whisbear беа првите звуни играчки во Полска и добија официјално одобрение од ИНСТИТУТ МАЈКИ И ДЕЦА за деца со проблеми со заспивање. Институтот ги проверува производите за општа, здравствена и развојна безбедност.

Лабараториски тестирања

Играчките и уредите Whisbear се тестирани и сертифицирани според безбедносните стандарди за различни светски пазари, вклучувајќи ги Европа и САД. Тестовите се спроведуваат на постојана основа во тела за сертификација: TÜV Rheinland, CTT, J.S.Hamilton, UL Underwriters Laboratories, Instytut Łączności и Komag.

Играчките кои испуштаат шум ги создадоа две полски мајки: Јулија Сиеличка и Зузија Сиеличка. Тие им помагаат на родителите да ги смират бебињата да спијат, така што тие се врвен избор за подароци за новородениња.

Лесно за чистење

Измијте ги само откако ќе го отстраните уредот кои произведува шум.

На уредот му требаат 3 AAA батерии за работа. Од безбедносни причини батериите не се вклучени.

Димензии:

Зајче кое испушта звуци и препознава кога вашето најмило плаче (Крем) 33x13x16 cm

Уредот кои произведува шум: 7×2.3 cm
Пакување: ширина 35 cm; висина 13 cm; должина 23 cm

Зајче кое испушта звуци и има функционална штипка

Уредот кој произведува шум во играчката испушта безбеден розов шум 40 минути. Звукот наликува на оној што бебето го памети од утробата на мајката и го олеснува заспивањето.

Благодарение на функцијата „Soft Start / Soft Stop“, розовиот шум нежно и постепено се вклучува и исклучува. Јачината на бучавата може да се прилагоди според потребите на вашето дете.

Функционалните штипки и малите димензии на играчките го прават The Humming Fox/Bunny совршен придружник за секое патување, можете лесно да го прикачите на било што без страв дека ќе го изгубите. Играчките за спиење Whisbear ги поминаа тестовите за безбедност на играчките и се погодни за деца од првиот ден од животот. Таков пријател ќе остане со вас со години!

Производите од „Whisbear“ се првите помагала за спиење во Полска кои добија позитивно мислење од Институтот за мајка и дете за деца со потешкотии да заспијат. Институтот врши инспекција на производите за општа безбедност, здравје и развој. И меките играчки и уредите WHISBEAR се тестирани и сертифицирани во согласност со безбедносните стандарди применливи на различни светски пазари, вклучително и европскиот и американскиот. Тестовите се обезбедени од следните тела за сертификација: TÜV Rheinland, CTT, J.S. Хамилтон, UL Underwriters Laboratories, Институтот за комуникации и Komag.

Важно

По отстранувањето на кутијата за звук, играчката може да се измие. Се препорачува само рачно перење.

Потребни се три батерии ААА за да се работи со помагалото за спиење. Батериите не се вклучени со купениот производ.

Ве молиме прочитајте ги упатствата пред употреба.

Димнезии:

Играчка: 13 x 8 x 2.5 cm
Лента со штипка: 15.5 cm
Звучник: 7 x 2.3 cm
Пакување 23 x 17.5 x 3 cm
Тежина 0.175 kgќ

Еко глодалка-Зајче

Whisbear teether е глодарка и играчка во едно. Го поддржува моторниот развој на детето и носи олеснување при никнувањето на забите. Изработено од природно јасен дрво и мека играчка во форма на зајаче.

Еко глодарката нуди целосна поддршка за бебето за време на никнувањето на забите. Го зајакнува непцето на детето и ги ублажува болките во издигнувањето на забите. Широкиот дрвен прстен е дизајниран за мали раце, благодарение на него, бебињата можат на лесен начин да го зграпчат забецот. Модерен, скандинавски дизајн и кадифен елемент во форма на глава на зајаче го прави совршен додаток на облеката од соништата за бебето. Се препорачува за деца над 3 месеци. Играчката е тестирана за безбедност.

 Димензии:
13 x 8 x 6 cm (должина 10cm)
Тежина: 0.04 kg
Пакување: 20 x 8 x 6 cm

 

Based on 0 reviews

0.00 Overall
0%
0%
0%
0%
0%
Be the first to review “Зајче кое испушта звуци (Сиво) со додатоци и штипка (Сет од 3)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Reviews

There are no reviews yet.

Navigation
Close

My Cart

Close

Wishlist

Recently Viewed

Close

Close

Categories