Зајче кое испушта звуци со ноќно светло и приспивни песни (Крем) со додатоци

L15,300.00

Lepurushi Pëshpëritës me Aksesorë është koleksioni më i ri i Whisbear që qetëson dhe e vë bebin në gjumë. Aksesorët për këtë set – Lepurushi Pëshpëritës me Kapëse, i përshtatshëm për udhëtim, Batanija e butë me Kokë Lepurushi, Kruajtësja e dhëmbëve prej druri.

HURRY! ONLY 19 LEFT IN STOCK.
+ -
Compare

КАРАКТЕРИСТИКИ НА РЕКАТА ХУМИНГ ЗАЈЧЕ

10 звуци
Функција CRYsensor – сензор за плачење
Изборно време на потпевнување – 60 мин. / 90 мин. / нон-стоп
7 бои на ноќна светлина
Функција VOICErecord – снимање на гласот на родителите
Полнење преку USB – за доброто на околината / за заштеда на батерии
Lumi Humming Bunny со бебешко ноќно светло, приспивни песни и CRYsensor е начин да го натерате вашето малечко да спие мирно, уште од првите денови од животот. Гушкањето зајаче е дизајнирано и создадено во соработка со дизајнери и композитори од Полска и Европа. Во функционален уред со светло сокривме: 3 смирувачки звуци и 3 звуци на природата, 3 приспивни песни со класична музика, 7 бои на светлина и функцијата VOICErecord, благодарение на која можете да снимате глас на родителот погоден за децата.
KARAKTERISTIKI NA REKATA HUMING ZAJČE

10 zvuci
Funkcija CRYsensor – senzor za plačenje
Izborno vreme na potpevnuvanje – 60 min. / 90 min. / non-stop
7 boi na noḱna svetlina
Funkcija VOICErecord – snimanje na glasot na roditelite
Polnenje preku USB – za dobroto na okolinata / za zašteda na baterii
Lumi Humming Bunny so bebeško noḱno svetlo, prispivni pesni i CRYsensor e način da go naterate vašeto malečko da spie mirno, ušte od prvite denovi od životot. Guškanjeto zajače e dizajnirano i sozdadeno vo sorabotka so dizajneri i kompozitori od Polska i Evropa. Vo funkcionalen ured so svetlo sokrivme: 3 smiruvački zvuci i 3 zvuci na prirodata, 3 prispivni pesni so klasična muzika, 7 boi na svetlina i funkcijata VOICErecord, blagodarenie na koja možete da snimate glas na roditelot pogoden za decata.

Гаранција за безбедност

Производите на Whisbear беа првите звуни играчки во Полска и добија официјално одобрение од ИНСТИТУТ МАЈКИ И ДЕЦА за деца со проблеми со заспивање. Институтот ги проверува производите за општа, здравствена и развојна безбедност.

Лабараториски тестирања

Играчките и уредите Whisbear се тестирани и сертифицирани според безбедносните стандарди за различни светски пазари, вклучувајќи ги Европа и САД. Тестовите се спроведуваат на постојана основа во тела за сертификација: TÜV Rheinland, CTT, J.S.Hamilton, UL Underwriters Laboratories, Instytut Łączności и Komag.

Играчките кои испуштаат шум ги создадоа две полски мајки: Јулија Сиеличка и Зузија Сиеличка. Тие им помагаат на родителите да ги смират бебињата да спијат, така што тие се врвен избор за подароци за новородениња.

Лесно за чистење

Измијте ги само откако ќе го отстраните уредот кои произведува шум.

На уредот му требаат 3 AAA батерии за работа. Од безбедносни причини батериите не се вклучени.

Димензии:

Зајче кое испушта звуци и препознава кога вашето најмило плаче (Крем) 33x13x16 cm

Уредот кои произведува шум: 7×2.3 cm
Пакување: ширина 35 cm; висина 13 cm; должина 23 cm

Зајче-  Удобно ќебе

Comfort Blanket е првиот придружник на бебето и врвен начин да се одржи завиткано и топло. Впивајќи го мирисот на родител, тоа секогаш прави детето да се чувствува безбедно.

Удобното ќебе направено од безбедни и сертифицирани материјали е и пријатно ќебе и симпатична играчка за гушкање.

Црно-белите ленти на внатрешната ткаенина го поддржуваат суптилниот развој на бебето. Благодарение на врзаните јазли, можете лесно да ја закачите омилената кукла или глодарка. Што го прави производот мултифункционален. Удобното ќебе ве придружува дома и во движење. Родителскиот мирис на ќебето го зголемува чувството на сигурност кај бебето, каде и да е.

СОВЕТ: Држете го удобното ќебе блиску до телото за да го апсорбира вашиот мирис. Детето, тогаш кога ќе го почувствува вашиот мирис на ќебето, ќе има дополнително чувство на сигурност за време на вашето отсуство.

Удобното ќебе може да го измиете во машината за перење.

Димензии:
31 x 23.5 x 6 cm (должина на уши 10cm)
Тежина: 0.01 kg
Пакување: 36 x 8 x 6 cm

Зајче кое испушта звуци и има функционална штипка

Уредот кој произведува шум во играчката испушта безбеден розов шум 40 минути. Звукот наликува на оној што бебето го памети од утробата на мајката и го олеснува заспивањето.

Благодарение на функцијата „Soft Start / Soft Stop“, розовиот шум нежно и постепено се вклучува и исклучува. Јачината на бучавата може да се прилагоди според потребите на вашето дете.

Функционалните штипки и малите димензии на играчките го прават The Humming Fox/Bunny совршен придружник за секое патување, можете лесно да го прикачите на било што без страв дека ќе го изгубите. Играчките за спиење Whisbear ги поминаа тестовите за безбедност на играчките и се погодни за деца од првиот ден од животот. Таков пријател ќе остане со вас со години!

Производите од „Whisbear“ се првите помагала за спиење во Полска кои добија позитивно мислење од Институтот за мајка и дете за деца со потешкотии да заспијат. Институтот врши инспекција на производите за општа безбедност, здравје и развој. И меките играчки и уредите WHISBEAR се тестирани и сертифицирани во согласност со безбедносните стандарди применливи на различни светски пазари, вклучително и европскиот и американскиот. Тестовите се обезбедени од следните тела за сертификација: TÜV Rheinland, CTT, J.S. Хамилтон, UL Underwriters Laboratories, Институтот за комуникации и Komag.

Важно

По отстранувањето на кутијата за звук, играчката може да се измие. Се препорачува само рачно перење.

Потребни се три батерии ААА за да се работи со помагалото за спиење. Батериите не се вклучени со купениот производ.

Ве молиме прочитајте ги упатствата пред употреба.

Димнезии:

Играчка: 13 x 8 x 2.5 cm
Лента со штипка: 15.5 cm
Звучник: 7 x 2.3 cm

 

Based on 0 reviews

0.00 Overall
0%
0%
0%
0%
0%
Be the first to review “Зајче кое испушта звуци со ноќно светло и приспивни песни (Крем) со додатоци”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Reviews

There are no reviews yet.

Navigation
Close

My Cart

Close

Wishlist

Recently Viewed

Close

Close

Categories