Historia e Whisbear

Julia Sielicka dhe Zuzia Sielicka janë motra dhe nëna (me gjashtë fëmijë total!) nga Polonia dhe historia e Whisbear u shkrua nga përvoja e jetës.

Fëmijët e tyre patën vërtet vështirë për të rënë në gjumë dhe doli se zhurma e tharëses së flokëve ishte metoda më efektive e qetësimit. Sidoqoftë, na duhej diçka më e lehtë për t’u përdorur dhe ëndërronim të ndanim zgjidhjen tonë me prindërit e tjerë.

Ato gjithashtu dëshironin që Arushi Pëshpëritës të ishte unik jo vetëm për nga cilësia, por edhe nga modeli. Kjo ishte arsyeja pse funksioni i aparatit me tingull u projektua nga burri i Julias , Edvini, dhe lodra shumëfunksionale u dizenjua nga Maria Czapska, një studente e Akademisë së Arteve në Varshavë. Kështu lindi Whisbear, që u  frymëzua nga vizatimet e para të fëmijëve: një kokë që nxjerr këmbët si rrënjë. Lodrat Whisbear nuk janë arushë që thjesht i përqafon, forma e tyre unike mbështet zhvillimin ndjesor të foshnjës.  Whisbear ka fituar disa çmime ndërkombëtare për cilësinë dhe dizajnin e produkteve.

about whisbear manderina
arushi peshperites sensorik

Në vitin 2014 u shit Whisbear-i i parë polak, Arushi Pëshpëritës. Dy vjet më vonë u shitën me mijëra arushë gumëzhitës në Poloni e në të gjithë botën, dhe u fituan një duzinë çmimesh ndërkombëtare. E megjithatë nuk mbaron këtu! Themelueset e Whisbear kuptuan që prindërit të cilëve u mungonin orët e gjumit, ishin të lodhur e të humbur dhe kishin nevojë për ndihmë.

Kështu filluam të punonin për E-zzy Përtacin duke i bashkëshoqëruar një aplikacion. Filluan me disa skica të aplikacionit ( nga Julia) dhe të kukullës  (nga Maria Czapska),  si dhe një milion skica të aparatit të tingullit (nga Michał Korsun). Përfundimisht, në 2018 E-zzy Përtaci i pushtoi ekspozitat teknologjike dhe dhomat e foshnjave.

Por klientët e mrekullueshëm të Whisbear megjithëse të dashuruar me Arushin Pëshpëritës dhe E-zzy Përtacin, kishin nevojë për një zgjidhje edhe më të zgjuar, diçka të dobishme gjatë shëtitjeve ose udhëtimeve. Kështu në 2019 u prezantua Dhelpra dhe Lepurushi Pëshpëritës, të dizenjuara nga Julia, zgjidhja perfekte për gjumin e fëmijëve në lëvizje pasi mund të varet në karrocën ose stolin e fëmijës. Kuriozitet: vizatimet e para të Dhelprës u bënë në një udhëtim me avion në një fazoletë të dhënë nga një stjuardesë.

Më në fund, bukuroshët tanë: Lepurushi Pëshpëritës veshgjatë dhe Arushi Pëshpëritës me kapuç. Ata janë rezultati i një pune të vështirë dhe intensive të skuadrës tonë ndërkombëtare të Whisbear. Kukullat e buta që ndihmojnë gjumin e fëmijëve dhe bëhen miqtë e tyre për vite me radhë, rekomandohen  nga Instituti i “Nënës dhe Fëmijës” dhe janë dhurata perfekte për një fëmijë të sapolindur. Janë më të mirët!

“Por prisni … ne kemi një milion ide të reja që duhet të na mbajnë të zënë për pesë vitet e ardhshme! Megjithëse nganjëherë gjërat bëhen të vështira dhe mendojmë të heqim dorë dhe të shpëtojmë duke ikur në një kasolle në mal (Jula) ose në Maldive (Zuzia), ka diçka që na motivon vazhdimisht dhe na mban në këmbë… Ju! Simpatizantët tanë të dashur të Whisbear, më të mirët në botë! Faleminderit për mbështetjen dhe praninë tuaj të vazhdueshme! Falë jush ne vazhdojmë përpara dhe gjejmë kuptimin e punës sonë. Sepse ne punojmë për t’ju ndihmuar dhe mbështetur ju – prindër të dashur!

Julia Sielicka dhe Zuzia Sielicka” Themeluesit dhe pronarët e Whisbear®

si funksionojne lodrat e gjumit per bebe

Kush është distributor i Whisbear?

Manderina shpk, një kompani marketingu regjistruar me Nipt L41810019J, me zyra në Tiranë, është distributori zyrtar i Whisbear në Shqipëri, Kosovë, dhe Maqedoninë e Veriut. Mund të zgjidhnim me qindra produkte të tjera për të bërë tregti, por duke qenë prindër vet, jemi të lumtur që po i ofrojmë produktet Whisbear tregut shqiptar. Sepse është një produkt kaq miqësor për fëmijët dhe prindërit e rinj, dhe alternativë shumë më e shëndetshme sesa telefonat celular me video dhe lojëra, që u ofrohen fatkeqësisht sot në masë nga shumica e prindërve për të fjetur, ushqyer, apo “hequr qafe” për pak kohë të lirë për veten.

Manderina është kompani shqiptare e përbërë prej profesionistësh me edukim dhe eksperiencë të gjatë në marketing dhe e-commerce. Manderina shpk ka ndihmuar shumë biznese në ngritjen e imazhit të tyre online, duke optimizuar të gjitha kanalet e shitjes dhe reklamimit dhe duke i ofruar bizneseve një prezencë të suksesshme online. Për më shumë vizitoni www.manderina.com 

Manderina digital agency tirana
Navigation
Close

Shporta ime

Close

Lista e dëshirave

Recently Viewed

Close

Close

Categories